Zmaj u sjajnoj formi
22

Eupen pobijedio Charleroi, Prevljak postigao hat-trick u prvom poluvremenu

D. B.
Bh. reprezentativac Smail Prevljak pružio je još jednu odličnu partiju te je Eupenu donio novu pobjedu.

Eupen je u 34. kolu belgijske Jupiler lige na gostovanju pobijedio Charleroi rezultatom 3:2, a sve tri gola za goste postigao je Prevljak. U 20. minuti utakmice mu je golman Penneteau odbranio jedanaesterac, ali je Prevljak iz drugog pokušaja poslao loptu u mrežu. Drugi gol je postigao u 28. minuti susreta, a potom je u 32. Ghikuzadeh smanjio na 1:2. Prevljak je hat-trick kompletirao u prvoj minuti sudijske nadoknade te povisio vodstvo Eupena na 3:1.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a u drugom su domaći samo uspjeli ublažiti poraz pogotkom Ilaimenharitre iz jedanaesterca u 81. minuti, koji je postavio konačnih 2:3.

Eupen je ovom pobjedom preskočio Charleroi i stigao na 12. poziciju s 43 boda, a Prevljak se nalazi na diobi petog mjesta liste strijelaca sa 16 pogodaka. Također, upisao je i tri asistencije.