Turska Super liga
63

Fenerbahče pobijedio Bodrumspor, Džeko postigao jubilarni gol u sezoni

E. B.
Nogometaši Fenerbahčea su pobijedili Bodrumspor u desetom kolu turske Super Lige rezultatom 2:0.

Fenerbahče je opravdao ulogu favorita i dominirao je od početka do kraja susreta, te je sasvim zasluženo upisao šestu pobjedu ove sezone.

Prvi pogodak na susretu je u 17. minuti postigao Youssef En Nesyri nakon velike greške golmana gostiju Dioga Souse. Nakon centaršuta s desne strane Irfana Kahvecija lopta je letjela ka Edinu Džeki, Sousa je boksovao loptu ispred našeg asa, no to je učinio katastrofalno i En Nesyriju je postao lakši dio posla, a to je bilo glavom poslati loptu u prazan gol.

Drugi gol na susretu za Fenerbahče je postigao Džeko u 55. minuti. Golman Sousa je napravio novu grešku i dodao loptu pravo u noge Sofyanu Amrabatu koji je odmah uposlio Džeku koji je rutinski pogodio.
Džeki je ovo bio šesti pogodak u turskom prvenstvu u devetom nastupu, te deseti u svim takmičenjima iz 15 odigranih utakmica.

Džeko je igrao do 86. minute kada ga je Jose Mourinho izveo iz igre i uveo Merta Yandasa.

Fenerbahče - Bodrumspor 2:0 (En Nesyri 17', Džeko 55')