Bez premca na Balkanu
368

Fenomenalni Dinamo se plasirao u Ligu prvaka i osigurao rekordnu novčanu nagradu

H. H.
Slavlje nogometaša Dinama nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Dinama plasirali su se u Ligu prvaka nakon što su u revanš utakmici play-offa Lige prvaka pobijedili ekipu Qarabaga iz Azerbejdžana rezultatom 2:0, te su nakon slavlja na Maksimiru u prvom susretu 3:0 lako prošli dalje.

Modri su poveli fenomenalnim golom Pjace u 32. minuti i već tad je pitanje prolaza bilo riješeno, a trijumf su ovjerili autogolom Silve u 53. minuti za konačnih 2:0.

Dinamo je tako osigurao čak deveti nastup u grupnoj fazi elitnog evropskog klupskog takmičenja, što će im donijeti i rekordnu zaradu.

Ulaskom u Ligu prvaka zaradit će od UEFA-e još minimalno 18,6 miliona na ime nagrade. Klupski ranking, desetogodišnji koeficijent i udio od marketinga Dinamu će donijet još 10 miliona eura, a svaki bod u Ligi prvaka vrijedi još 700.000 eura i imat će priliku da zarade dodatni novac.

Žrijeb Lige prvaka održat će se sutra u 18 sati u Monte Carlu i tada će Modri saznati svoje rivale.