48

FK Sarajevo minimalno poražen od Olimpije, Đuričković dobio direktan crveni karton

E. K.
Olimpija Ljubljana - Sarajevo (Foto: FK Sarajevo)
Nogometaši Sarajeva su u posljednjoj pripremnoj utakmici u Sloveniji poraženi od ljubljanske Olimpije rezultatom 1:0.

Sarajevo je utakmicu počelo u sastavu Rogić; Beganović, Jović, Soldo, Čelik; Đorđević, Anđušić, Kyeremeh, Guliashvili; Renan, Čataković.

U nastavku su priliku za igru dobili i preostali nogometaši Bordo kluba, ali ni oni nisu uspjeli savladati golmana Olimpije.

Ipak, sastav iz Ljubljane je to uradio u 80. minuti susreta kada su pogodili nakon jednog prekida i došli do pobjede u ovom meču.

Dodajmo da je klub sa našeg najvećeg stadiona utakmicu okončao sa deset igrača jer je Miomir Đuričković u 89. minuti susreta kao posljednji igrač faulirao jednog igrača Olimpije, a glavni sudija mu je pokazao crveni karton.

Bordo tim se nakon ove utakmice vraća u naš glavni grad gdje će dočekati prvu evropsku utakmicu ove sezone protiv kazahstanskog Aktobea.