Treće kolo PL BiH
0

GFC Sarajevo i Futsal Željezničar remizirali u fantastičnom gradskom derbiju, Zeba spasio Plave

E. K.
GFC Sarajevo je u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za futsalere u fantastičnoj utakmici remizirao protiv gradskog rivala Futsal Željezničar, bilo je 3:3.

Željezničar je do prednosti stigao u 13. minuti susreta preko Eldara Bašovića koji je pogodio lijevom nogom da bi isti igrač pet minuta kasnije udvostručio prednost Plavih i postavio rezultat prvog dijela.

GFC je do smanjenja prednosti stigao sredinom drugog dijela kada je kapiten Faruk Brković majstorskim udarcem lijevom nogom matirao Jasmina Kršića i vratio neizvjesnost u ovaj susret.

Domaćin je nastavio s napadima i u nastavku susreta pa je Muanis Duvnjak u 37. minuti susreta pogodio za izjednačenje rezultata da bi minutu kasnije Nedžad Hodžić iz kaznenog udarca pogodio za prednost domaćina.

Gosti se nisu predavali pa su desetak sekundi prije kraja došli do boda, a u strijelce se upisao Senahid Zeba.

Futsal Željezničar sada ima četiri boda iz tri odigrane utakmice dok je njihovom gradskom rivalu ovo bio prvi bod u sezoni.

Rezultat i strijelci:

GFC Sarajevo - Futsal Željezničar 3:3 (Brkanić 29', Duvnjak 37', Hodžić 38' / Bašović 13', 18', Zeba 40')