Bundesliga
22

Golijada u Frankfurtu bez pobjednika: Bayern u 94. minuti ispustio pobjedu nad Eintrachtom

E. B.
Nogometaši Bayerna su u derbiju šestog kola Bundeslige remizirali s Eintrachtom u gostima rezultatom 3:3.

Bayern je poveo u 15. minuti pogotkom Min-Jaea Kima,no Eitracht je u narednih 20 minuta postigao dva gola i preokrenuo rezultat.

Najprije je Omar Marmoush u 22. minuti izjednačio na 1:1, a potom je Hugo Ekitike u 35. minuti pogodio za 2:1.

Samo tri minute kasnije Dayot Upamecano je pogodio za 2:2, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U 53. minuti Harry Kane je asistirao Michaelu Oliseu koji preciznim udarcem pogađa za 3:2.

Činilo se da će Bayern upisati nov trijumf, no u 90+4. minuti Bavarci su naivno primili pogodak kada je Marmoush pobjegao odbrani i pogodio za konačnih 3:3.

Šesto kolo će biti završeno večerašnjom utakmicom između Stuttgarta i Hoffenheima u 19:30 sati.