Kolak oštar
164

Golman Krupe ogorčen suđenjem u meču protiv Sarajeva: Besramnici, dosta vas je više!

E. B.
Vasilije Kolak (Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Krupe danas su izgubili na gostovanju kod Sarajeva rezultatom 1:0, a osim rezultata u narednim danima će se pričati i o suđenju na ovom meču.

Sudija Antoni Bandić, koji je već ranije bio suspendovan zbog skandaloznog suđenja prije nekoliko godina, je veoma loše vodio susret na stadionu "Asim Ferhatović Hase" gdje je dosudio nekoliko diskutabilnih odluka na štetu obje ekipe.

Tokom drugog poluvremena Krupa je imala napad po lijevoj strani, Muharem Čivić je pretrčao Matthiasa Fanima i ubacio loptu, u nastavku akcije Joachim Adukor je rukom spasio gol, a potom se oglasio Bandić.

I dok su svi mislili da je svirao penal, on je dosudio gol-aut za Sarajevo tvrdeći da je Čiviću lopta pobjegla i prešla liniju.

Kolak je nakon meča zaustavio sliku u trenutku ubačaja Čivića na kojoj se jasno vidi da lopta nije bila ni blizu linije uz komentar:

"Za pojedine fudbalske sudije u BiH ova lopta je napustila teren. Besramnici, dosta vas je više!", napisao je 26-godišnji Trebinjac na Facebooku.