Prva liga FBiH
20

Goražde i Stupčanica remizirali u derbiju kola, Čelik neočekivano poražen u Zenici

N. M.
Šest susreta 6. kola Prve lige Federacije BiH odigrano je danas, a u najzanimljivijoj utakmici su remizirale ekipe Goražda i Stupčanice.

Ove ekipe su se sastale u Goraždu, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Vodila je Stupčanica od 16. minute golom Anesa Vazde za 1:0, da bi Goražde poravnalo u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Igrala se 45. minuta kada je Vernes Islamagić pogodio za 1:1.

To se ispostavilo i konačnim rezultatom utakmice, a Stupčanica je i s osvojenim bodom ostala lider na tabeli sa ukupno 13 bodova, koliko ima i drugoplasirana Gradina. Goražde je treće sa 11 bodova.

Iznenađujući poraz je na Bilinom polju upisala ekipa Čelika, koju je s minimalnih 1:0 savladao Radnički iz Lukavca golom Alena Musića u 86. minuti.

Čelik je tako ostao petoplasirani na tabeli sa 10 bodova, a u nastavku pogledajte sve današnje rezultate Prve lige FBiH i tabelu.

Goražde - Stupčanica 1:1

Budućnost - Tuzla City 0:0

Čelik - Radnički 0:1

Gradina - Gornji Rahić 5:1

Jedinstvo - Radnik 0:1

Travnik - Zvijezda 2:0