Prva liga FBiH
38

Goražde razbilo neprepoznatljivu Budućnost, Stupčanica bez pobjede u Srebreniku

Stupčanica osvojila bod u Srebreniku (Foto: NK Stupčanica)
Nogometaši Goražda pobijedili su danas u 10. kolu Prve lige FBiH ekipu Budućnosti rezultatom 3:0 te su tako timu iz Banovića nanijeli prvi poraz u sezoni.

Pitanje pobjednika je gotovo bilo riješeno u prvom poluvremenu kada je Goražde vodilo 2:0 golovima Tatara iz penala i Islamagića. Lider na tabeli nije uspijevao uzvratiti, a stigli su u 90. minuti primiti i pogodak za konačnih 3:0 za domaće.

Goražde je ovom pobjedom skočilo na šesto mjesto Prve lige FBiH, dok je Budućnost ostala na liderskoj poziciji s dva boda više u odnosu na Stupčanicu koja ima i utakmicu manje.

Ekipa iz Olova je danas uspjela osvojiti bod na teškom gostovanju u Srebreniku kod Gradine. Utakmica je završila bez pogodaka.

Pobjede su danas ostvarili još Radnik iz Hadžića, Jedinstvo iz Bihaća te Zvijezda iz Gradačca, dok su Travnik i Tomislav podijelili bodove odigravši još jednu utakmicu bez pogodaka.