Historija je ispisana: Milanovo čudo od djeteta (15) najmlađi debitant u Seriji A ikada

E. K.
Francesco Camarda (Foto: Screenshot)
Milanovo čudo od djeteta Francesco Camarda danas je postao najmlađi nogometaš koji je zaigrao u italijanskoj Seriji A.
Rossoneri imaju mnogo problema s napadačima pa je 15-godišnji Camarda prebačen u prvi tim za susret s Fiorentinom, a trener Milana Stefano Pioli ga je uveo u 84. minuti susreta umjesto Luke Jovića.
Camarda je rođen 10. marta 2008. godine te sada ima 15 godina i 260 dana te je pretekao defanzivca Bologne Wisdoma Ameyja koji je na meču protiv Genoe ušao kada je imao 15 godina i 274 dana.
Inače, Milan je teškom mukom savladao Fiorentinu, a konačan rezultat je bio 1:0.

Gol odluke je postigao francuski reprezentativac Theo Hernandez koji je u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio sa jedanaest metara.

Ovom pobjedom Milan je došao do trećeg mjesta na tabeli sa 26 osvojenih bodova dok je Fiorentina šesta sa šest bodova manje.

Dodajmo da je naš Rade Krunić u igru ušao u isto vrijeme kada i pomenuti mladić, a na terenu je zamijenio Tomassa Pobegu.