Serie A
13

Hrvati spasili Inter poraza od Parme

Ekipa Intera remizirala je protiv Parme na svom terenu u meču 6. kola italijanske Serije A rezultatom 2:2.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a treba reći da su viđene samo dvije prilike, na početku i na samom kraju prve dionice. Prvo je u trećoj minuti Perišić pucao preko gola, da bi u 43. minuti Hakimi glavom šutirao van okvira gola.

U 46. minuti Gervinho je lijepo pogodio za vodstvo Parme, da bi isti igrač u 62. minuti postigao drugi gol i donio veliku prednost gostima.

Ipak, u 64. minuti Brozović je pogodio za 2:1 i vratio svoj tim u igru, da bi jedan bod Interu donio Perišić u 92. minuti golom za 2:2.

Inter je imao veliku šansu da dođe do pobjede, no u 95. minuti nisu iskoristili veliku šansu i meč je završen rezultatom 2:2.

Nakon ovog kola Inter ostaje na petoj poziciji sa 11 bodova, dok je Parma na 16. mjestu sa pet bodova.

Inter - Parma 2:2(Brozović, Perišić/Gervinho 2x)