Premiership
2

Igrač Brightona karate udarcem u glavu nokautirao protivnika i dobio crveni karton

Nogometaš Brightona Yves Bissouma dobio je direktan crveni karton u susretu protiv Newcastela nakon što je protivničkog igrača udario nogom u glavu.

Naime, pomenuta situacija desila se u 89. minuti kada je Bissouma nakon jednog duela udario nogom u glavu igrača Newcastlea Jamala Lewisa, a sudija Kevin Friend nakon dodatne konsultacije s VAR sobom odlučio mu je pokazati direktan crveni karton.

[TWITTER]1307695552709226496[/TWITTER]

Iako se na videosnimku može vidjeti da igrač Brightona nije namjerno udario svog protivnika, on je zbog načina na koji ga je udario postao viralan na društvenim mrežama, no s druge strane, nije napravio dodatni problem svom timu koji je imao prednost od 3:0.

Brighton je do pobjede stigao s dva pogotka Maupayja u prvih sedam minuta, a konačnih 3:0 postavio je Connolly u 83. minuti.