219

Igrači Veleža tražili penal zbog igranja rukom, sudija Petrović se nije oglasio

S. G.
Sporna situacija / Foto: Screenshot
U toku je derbi susret 5. kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Veleža u kojem je trenutni rezultat 0:0, a o situaciji iz 42. minute dugo će se pričati.

Naime, nakon jedne gužve pred golom domaćih šutirao je Hrkać, a lopta je na putu do mreže u ruku pogodila Amara Beganovića koji se nalazio u petercu.

Gostujući igrači su signalizirali igranje rukom, kao i penal, no pištaljka arbitra Dragana Petrovića iz Banja Luke nije se oglasila.

Sudijska pravila u ovakvim slučajevima su jasna: u situaciji poput ove sudija je dužan igraču pokazati direktan crveni karton i na 11 metara, ali se to u ovom slučaju nije desilo.

Osim te prilike, Rođeni su pogodili i dvije prečke i to obje u režiji Mihaela Mlinarića, što je jako zanimljivo.

Sa druge strane, Sarajevo je preko Ziljkića i Oliveire ozbiljno zaprijetilo Rođenima, ali mreže su nakon prvog poluvremena ostale netaknute.

Pred nama je drugih 45 minuta i za nadati se da ćemo i u nastavku gledati uzbudljiv meč kao do sada.