152

Juniori Sarajeva vodili 2:0 u Ligi prvaka pa u 95. minuti ostali bez pobjede

E. K.
Brera Strumica - FK Sarajevo (Foto: FK Sarajevo)
Juniori Sarajeva su u prvom kolu Omladinske Lige prvaka remizirali protiv predstavnika Sjeverne Makedonije Brere iz Strumice, bilo je 2:2.

Omladinci Bordo tima su u vodstvo stigli u 37. minuti susreta. Bakir Koso je uposlio Muamera Hamzića koji je matirao protivničkog golmana postavio rezultat prvog dijela.

U nastavku je Sarajevo stiglo do drugog gola u 69. minuti susreta, a u strijelce se upisao rezervista Harun Pločo sa jedanaest metara da bi sedam minuta kasnije Makedonci smanjili rezultat i to preko Martina Gjorgjevskog.

I kada su svi očekivali kraj susreta, u petoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je jedanaesterac za domaće, a siguran realizator najstrožije kazne je bio ponovo Gjorgjevski koji je tako postavio konačan rezultat susreta, 2:2.

Revanš susret je na rasporedu 2. oktobra u glavnom gradu Bosne i Hercegovine kada će domaćin biti ekipa Sarajeva.

Rezultat i strijelac:

Brera Strumica - Sarajevo 2:2 (Gjorgjevski 76', (p) 90+5' / Hamzić 37', Pločo (p) 69')