Serie A
19

Juventus "u svom stilu" pobijedio Lecce i probio se na drugo mjesto na tabeli

Nogometaši Juventusa pobijedili su Lecce u meču 6. kola italijanske Serije A i probili se na drugo mjesto na tabeli, a Stara dama na domaćem terenu upisala je minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu bilježimo tek jednu šansu i u režiji Juventusovog Chiese, ali je njegov udarac otišao pored gola. Na poluvrijeme se, s tim u vezi, otišlo bez pogodaka.

Odlučujući trenutak utakmice i gol vrijedan pobjede Juventusa i osvajanja tri boda postigao je Arkadiusz Milik u 57. minuti i to nakon što je dobro iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostujuće ekipe i najbolje se snašao te poslao loptu u mrežu.

Do kraja meča, nakon što je Juventus došao u vodstvo, nismo vidjeli veliki broj šansi, pa je Allegrijev tim ostvario važnu pobjedu i probio se na drugo mjesto na tabeli.

Oni nakon odigranih šest mečeva imaju 13 osvojenih bodova, dva manje od Intera koji ima i meč manje, dok je Lecce ostao na odličnom četvrtom mjestu sa 11 osvojenih bodova iz šest utakmica.