305

Kenan Kodro postigao hat-trick u ubjedljivoj pobjedi Kopenhagena

Kenan Kodro
Kenan Kodro
Bh. reprezentativac Kenan Kodro postigao je hat-trick u pobjedi Kopenhagena protiv Stjarnana u uzvratnom meču 2. pretkola Evropske lige.

Danci su u prvom meču slavili rezultatom 2:0, pa su laganije mogli igrati uzvratni meč, a da i u drugom susretu neće imati problema, bilo je jasno već nakon četvrte minute kada Fischer pogađa za 1:0.

U 24. minuti domaći postižu i drugi pogodak, a ovaj put strijelac je bio Holse. Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 39. minuti, Kodro koristi asistenciju Rasmussena i pogađa za visokih 3:0.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena Kodro je postigao svoj drugi, a za Kopenhagen četvrti pogodak, a konačnih 5:0 svojim hat-trickom postavio je Kodro u 74. minuti.

Kodro je na terenu proveo svih 90 minuta, a pored njega treba istaći i Madsa Roersleva Rasmussena koji je upisao četiri asistencije.