Minimalan poraz
459

Anketa / Ko je bio najbolji igrač reprezentacije BiH u duelu protiv Italije?

Početna postava Zmajeva protiv Italije (Foto: NS BiH)
Nogometaši Bosne i Hercegovine poraženi su večeras od selekcije Italije rezultatom 1:0, u prijateljskom susretu odigranom u Empoliju. Strijelac jedinog gola bio je Fratessi u 38. minuti.

Ekipa Sergeja Barbareza prikazala je dobru i hrabru igru protiv aktuelnog prvaka Evrope, posebno u prvih 45 minuta i na kraju su upisali minimalni poraz.

Barbarez večeras nije puno mijenjao sastav u odnosu na nedavnu prijateljsku utakmicu protiv Engleske.

Igrao je u formaciji 3-5-2, a u prvom sastavu bili su: Pirić; Bičakčić, Katić, Ahmedhodžić; Mujakić, Šarić, Tahirović, Hajradinović, Gazibegović; Demirović, Gigović.

U našoj anketi možete glasati koji je od igrača BiH na vas ostavio najbolji utisak u srazu s Italijom.

Inače, Italijani na kraju mogu biti zadovoljni pobjedom pred nastup na Evropskom prvenstvu gdje će braniti naslov prvaka Starog kontinenta, dok reprezentaciju BiH očekuje pauza do septembra i susreta u A Ligi nacija.