Odličan start
450

Kodro u debiju ušao s klupe i postigao dva gola za pobjedu Fehervara

Kodro slavi pogodak u novom dresu (Foto: Facebook)
Nogometaši MOL Fehervara pobijedili su sinoć na domaćem terenu u okviru 5. kola mađarske OTP Bank lige ekipu MTK iz Budimpešte rezultatom 2:1, a susret je obilježio bh. napadač Kenan Kodro (28).

Domaći su dobro krenuli meč i postigli pogodak već u 11. minuti, ali je on bio poništen nakon provjere VAR-a.

MOL je i u nastavku imao inicijativu, ali je MTK u posljednjoj minuti prvog poluvremena došao u vodstvo preko Grozava.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 62. minuti kada je trener domaćih u igru uveo Kodru kojem je to ujedno bio debitantski meč u novom dresu nakon odlaska iz Athletica.

Već u 73. minuti Kodro je prvo postigao pogodaka iz penala, a samo šest minuta kasnije majstorski zabija gol za preokret i konačnih 2:1.

MOL Fehervar se s novom pobjedom probio na drugo mjesto s osam bodova nakon četiri odigrane utakmice, dok je MTK na četvrtoj poziciji sa sedam bodova.