Premiership
365

Kolašinac donio Arsenalu preokret i pobjedu, Manchester City slavio kod WBA

Nogometaši Arsenala pobijedili na Emiratesu u okviru 10. kola Premiershipa ekipu Swanseaja rezultatom 2:1.

Gosti su u prošlom kolu neočekivano poraženi od Leicestera, a ni danas nisu uspjeli nadoknaditi propušteno, dok je Arsenal potvrdio da se ne čini kao ekipa koja bi kiksala.

Ipak, Swansea je prvi došao u vodstvo kada je sredinom prvog poluvremena pogodio Clucas nakon asistencije Abrahama i s rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Već u šestoj minuti nastavka reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac je izjednačio iskoristivši gužvu u gostujućem šesnaestercu, a bh. defanzivac je samo sedam minuta kasnije asistirao Ramseyu za preokret i konačnih 2:1.

Kolašinac je u pobjedničkoj ekipi igrao do 78. minute kada je umjesto njega ušao Holding.

Manchester City je ostvario pobjedu rezultatom 3:2 kod WBA, kojeg je uoči današnjeg meča mučila forma i izostanci.

Sane, Fernandinho i Sterling pogađali su za goste, dok su Rodriguez i rezervista Phillips postigli golove za domaće.

Liverpool je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Huddesfielda i slavio rezultatom 3:0.

Sturridge, Firmino i Wijnaldum su pogađali protiv ekipe koja je nakon Unitedovog željela i drugi veliki skalp, ali danas nije uspjela.

Vrijedi istaći da je Salah promašio penal u 42. minuti kod rezultata 0:0.

Crystal Palace i West Ham podijelili su bodove odigravši 2:2 pa je tako pitanje ostanka menadžera Slavena Bilića na klupi Čekičara dovedeno u pitanje.

Chicharito i Ayew su pogađali za goste, dok je Milivojević pogodio za domaće s penala i Zaha u 97. minuti meča.

Rezultati, 28.10.:

Arsenal - Swansea 2:1 Crystal Palace - West Ham 2:2 Liverpool - Huddersfield 3:0 Watford - Stoke 0:1 WBA - Manchester City 2:3