Prvenstvo BiH
13

Košmaru Slobode nema kraja ni s novim trenerom i upravom: Poraz u Gabeli za pad na dno

D. P.
Utakmica počela minutom šutnje za žrtve poplava (Foto: NK GOŠK)
Nogometaši GOŠK-a u derbiju začelja savladali su Slobodu rezultatom 2:0 na domaćem terenu i tako pobjegli s posljednjeg mjesta na tabeli Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda je u Gabelu stigla po bodove spasa s novim trenerom Zlatanom Nalićem i novom upravom predvođenom Azmirom Husićem. Međutim, ako se po prvim utiscima može zaključiti, Tuzlake čekaju teški dani i mjeseci bez obzira na sve.

GOŠK, koji nije imao pobjedu do ovog kola i samo jedan bod u devet utakmica, poveo je golom Riada Šute u 29. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice još više problema za Tuzlake. Na 2:0 povisio je Martin Šroler u 67. minuti susreta.

Košmaran dan Tuzlaka nastavio se i do kraja utakmice, pa je Filip Mekić dobio crveni karton. Ostalo je 2:0 za velika tri boda GOŠK-a.

GOŠK je prvom pobjedom u sezoni preskočio Slobodu i sada je pretposljednji, dok je Sloboda sa samo dva boda na dnu tabele prvenstva BiH. U narednom kolu GOŠK gostuje Slogi u Doboju, dok Sloboda dočekuje Zrinjski.