13

Lepršava Italija razbila Litvaniju, Kosovo pružilo žestok otpor Španiji

H. H.
Napadač Juventusa Moise Kean je postigao dva gola za Italiju (Foto: EPA-EFE)
Reprezentacija Italije upisala je novu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a aktuelni prvaci Evrope su pred svojim navijačima na Mapei stadionu u Reggio Emiliji savladali Litvaniju sa 5:0.

Azzurri su odigrali furiozno prvo poluvrijeme i za 45 minuta riješili su pitanje pobjednika. Kean je bio dvostruki strijelac u 11. i 29. minuti, Utukus je postigao autogol u 14. minuti, a u listu strijelaca upisao se i Raspadori u 24. minuti.

Konačnih 5:0 postavio je Di Lorenzo pogotkom u 54. minuti za uvjerljiv trijumf Italijana koji su igrali lepršavo u ovom meču, pogotovo u prvom poluvremenu.

U grupi B Kosovo je pružilo žestok otpor Španiji, a Crvena furija ja upisala pobjedu rezultatom 2:0. Fornals je u 32. minuti postigao vodeći pogodak, a Torres je tek u 90. minuti ovjerio tri boda Španaca, kojima je na ruku išao i poraz Švedske od Grčke 2:1 da se učvrste na prvoj poziciji.

Engleska je u Varšavi vodila protiv Poljske do 92. minute, ali domaći su se spasili poraza u posljednjim sekundama,.

Fenomenalni Harry Kane donio je vodstvo f Gordom Albionu golom u 72. minuti, a napadaču Tottenhama to je bila 12. uzastopna utakmica u nizu u dresu reprezentacije u kojima je tresao mreže.

Ipak, u 92. minuti Szymanski je na asistenciju Lewandowskog donio vrijedan bod Poljacima za konačnih 1:1.

Konačno, Njemačka je bila uvjerjiva na gostovanju protiv Islanda gdje su slavili sa 4:0. Strijelci za Elf bili su Gnabry, Rudiger, Sane i Werner.