Počela nova sezona
154

Leverkusen u odbranu titule krenuo dramatičnom pobjedom u 101. minuti protiv Gladbacha

E. K.
Aktuelni prvak Njemačke Bayer Leverkusen dramatičnom pobjedom je krenuo i u novu sezonu Bundeslige i to na gostovanju kod Borussie Monchengladbach, bilo je 3:2 za Apotekare.

Leverkusen je sjajno otvorio utakmicu i do vodstva stigao već u 12. minuti susreta kada je Granit Xhaka pogodio mrežu protivničkog golmana.

U 38. minuti je Florian Wirtz udvostručio prednost Apotekara da bi pet minuta kasnije poništen pogodak Gladbacha pa se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Bayera rezultatom 2:0.

Ipak, u 59. minuti susreta domaći su smanjili prednost Bayera, a u strijelce se upisao Nico Elvedi.

Gladbach je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku susreta te je u 85. minuti susreta stigao do izjednačenja rezultata, a u strijelce se upisao Tim Kleindienst.

Kada se mislilo da će susret biti okončan remijem, u 100. minuti je dosuđen kazneni udarac za goste, a loptu je uzeo Wirtz čiji je udarac odbranio golman Gladbacha, no na odbijenu loptu je natrčao njemački reprezentativac i donio pobjedu aktuelnim prvacima.

Rezultat i strijelci:

Borussia Monchengladbach - Bayer Leverkusen 2:3 (Elvedi 59', Kleindienst 85' / Xhaka 12', Wirtz 38', 101')