Kvalifikacije za LP
114

Lille u 91. minuti došao do pobjede protiv Fenerbahčea, Džeko i Krunić bez učinka

Džeko ovaj put bez pogotka (Foto: Fenerbahče)
Nogometaši Lillea pobijedili su na stadionu Du Hainaut u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu prvaka ekipu Fenerbahčea rezultatom 2:1 i tako stekli solidnu prednost uoči revanša u Istanbulu.

Oba rivala ušla su žestoko i nervozno u utakmicu pa je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko već u devetoj minuti dobio žuti karton zbog oštrog starta.

Domaći su u vodstvo stigli tri minute kasnije, a strijelac je bio Santo. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Džeko je na terenu bio do 78. minute, a samo dvije minute kasnije rezervista Kahveci je fenomenalno pogodio za izjednačenje.

Pet minute kasnije igru je napustio i drugi bh. reprezentativac u redovima Fenerbahčea Rade Krunić.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk, Lille je ipak došao do pobjede golom Zhegrove u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Revanš u Turskoj se igra narednog utorka.