51

Liverpool preživio dramatičan finiš meča u Londonu i izborio finale Liga kupa

H. H.
Slavlje nogometaša Liverpoola nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Liverpoola plasirali su se u finale Liga kupa nakon što su u revanš susretu kao gosti remizirali s Fulhamom rezultatom 1:1.

Redsi su branili prednost iz prvog susreta 2:1 što je davalo određenu nadu domaćima, ali rani gol Diaza u 11. minuti ugasio je gotovo sve nade Fulhama.

Ipak, sami finiš utakmice donio je velika uzbuđenja. Prvo je Diop u 77. minuti izjednačio na 1:1, a samo tri minute kasnije domaći su mogli do velikog preokreta i penala.

Rezervista Wilson je sjajno šutirao, ali je golman Kelleher još bolje odbranio i odveo Liverpool u finale.

Redsi će u finalu igrati protiv Chesleaja koji je u dvomeču bio bolji od Middlesbrougha ukupnim rezultatom 6:2. Finale će se igrati na Wembleyju 25. februara.