Premiership
13

Liverpool ubjedljivo slavio i vratio se na pobjednički kolosijek, Aston Villa u finišu do preokreta

H. H.
Liverpool se brzo oporavio nakon poraza od Nottinghama (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su na svom terenu ekipu Bournemoutha 3:0 u okviru 5. kola Premiershipa.

Strijelci za Redse bili su Luis Diaz ju 26. i 28. minuti, te Darwin Nunez je u 37. minuti za konačnih 3:0. U nastavku nije bilo golova pa

Liverpool sada ima 12 bodova, čime se izjednačio s Manchester Cityjem koji sutra igra protiv Arsenala (17:30).

Aston Villa je nakon preokreta savladala Wolverhampton 3:1.

Gosti su poveli u 25. minuti golom Matheusa Cunhe, a Ollie Watkins je izjednačio u 73. minuti na 1:1, da bi Ezri Konsa u 88. i Jhon Duran sudijskoj nadoknadi donijeli trijumf Villansima.

Tottenham je svladao Brentford 3:1 iako je gubio od 1. minute kada je Mbuemo postigao gol. Ipak, Solanke je brzo poravnao u 8. minuti, a do kraja su preokret kreirali Johnson u 28. i Maddison u 85. minuti za konačnih 3:1.