Slavlje na Wembleyju
165

Manchester United nakon šest godina osvojio prvi trofej, u finalu Liga kupa nadigrali Newcastle

H. H.
Slavlje nogometaša Manchester Uniteda nakon postignutog gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su engleski Liga kup nakon što su u finalu na Wembleyu svladali Newcastle United rezultatom 2:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvom dijelu kada su Crveni đavoli ekspresno postigli dva gola. Prvo je Casemiro pogodio glavom u 33. minuti nakon ubačaja Shawa iz slobodnog udarca, a zatim je Rashford šest minuta kasnije uz malo sreće udvostručio prednost, a pogodak je naknadno pripisan kao autogol Botmana.

Manchester United je tako osvojio šesti trofej u Liga kupu, dok je Newcastle United i dalje bez trofeja u ovom takmičenju, a prije 47 godina je izgubio i od Manchester Cityja.

Manchester Unitedu je ovo prvi trofej nakon 2017. godine kada je također osvojio Liga kup.

S druge strane, Newcastle je svoj posljednji trofej osvojio 1969. u Kupu velesajamskih gradova, dok je u Engleskoj posljednji pehar FA Cup iz 1955.