Copy/paste
429

Merino je gol za plasman Španije u polufinale proslavio kao njegov otac prije 33 godine na istom stadionu

E. B.
Španija je jučer prošla u polufinale Eura nakon što je u četvrtfinalu u Stuttgartu svladala domaćina Njemačku rezultatom 2:1 nakon produžetaka, a gol odluke u 119. minuti je postigao Mikel Merino i privukao dosta pažnje svojim slavljem.

Merino je glavom matirao Manuela Neuera, a pogodak je proslavio kruženjem oko korner-zastavice.

Svi su ostali u čudu kada su vidjeli ovo neobično slavlje, no nije dugo trebalo da se sazna razlog za to.

Naime,Merino je na taj način odao počast svom ocu koji je na isti način prije 33 godine na istom stadionu proslavio pogodak.

Naime, Mikelov otac Angel Merino bio je nogometaš koji je najveći dio svoje karijere proveo igrajući za Osasunu, a 1991. godine je na gostovanju Stuttgartu u susretu 2. kola Kupa UEFA postigao pogodak i proslavio ga kruženjem oko korner-zastavice.

Merino je u 17. minuti postigao drugi pogodak za Osasunu u pobjedi 3:2 i plasmanu u 3. kolo nakon 0:0 u prvom susretu.

Zanimljivo je da je na istom stadionu u Stuttgartu Merino i debitovao za Španiju. Bilo je to u septembru 2020. godine kada je u susretu Lige nacija protiv Njemačke ušao u igru u 57. minuti umjesto Sergija Busquetsa.