Serie A
167

Milanu pripao gradski derbi, pogotkom u 89. minuti savladao je očajni Inter

Nogometaši Milana pobijedili su na stadionu "Giuseppe Meazza" u petom kolu Serije A ekipu Intera rezultatom 2:1 te su se tako iskupili za nešto lošiji start nove sezone u italijanskom prvenstvu.

Meč je odlično počeo po Milan budući da je Pulišić doveo formalne goste u vodstvo već u desetoj minuti susreta.

Ipak, Inter je u 28. minuti stigao do izjednačenja. Martinez je lijepo proigrao Dimarca koji rutinski matira golmana za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Milan je u drugom poluvremenu bio znatno bolji rival protiv večeras neprepoznatljivog Intera koji gotovo da nije zaprijetio u drugih 45 minuta.

Nagrada za dobru igru Milana stigla je minut prije kraja utakmice kada je Reijnders uposlio Gabbia, a ovaj pogodio za konačnih 2:1.

Milan je skočio na sedmo mjesto Serije A, dok je Inter ostao na šestoj poziciji. U narednom kolu Milan dočekuje Lecce, dok će Inter gostovati Udineseu.