302

Moćna Barcelona gazi kao nekad, na gostovanju su deklasirali Gironu

H. H.
Yamal je protiv Girone postigao dva gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone nastavili su sa fenomenalnim igrama na startu nove sezone, a ovoga puta su u 5. kolu La Lige kao gosti savladali Gironu rezultatom 4:1.

I ovoga puta glavni protagonisti bili su Lamine Yamal i Dani Olmo, a sve je počelo u 30. minuti kada je Yamal ukrao jednu loptu i rutinski zatresao mrežu domaćih za prednost Barce 1:0.

Prije odlaska na odmor isti igrač je nakon povratne lopte Lewandowskog izvanredno šutirao sa vrha kaznenog prostora i povisio je rezultat na 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Olmo je umakao odbrani Girone i udarcem iskosa postigao je novi pogodak za 3:0. Raspoloženi Katalonci su do kraja propustili još nekoliko sjajnih šansi, ali su uspjeli da preko Pedra u 64. minuti postignu još jedan gol za 4:0.

Girona je do kraja ublažila poraz golom Stuanija u 80. minuti, a Barcelona je susret okončala s igračem manje nakon crvenog kartona Ferana Torresa u 86. minuti.

Girona će u narednom kolu gostovati Valenciji, dok i Barcu očekuje novo gostovanje Villarrealu.