123

Moćni Zrinjski deklasirao Tuzla City na Tušnju i zakoračio u finale Kupa BiH

H. H.
(Foto: A. K./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog savladali su kao gosti ekipu Tuzla Cityja rezultatom 3:0 u prvoj utakmici polufinala Kupa BiH i već sada se može konstatovati da su osigurali plasman u finale.

Mostarci su poveli već u 8. minuti kada je Memija sjajno umako čuvaru i u maniru rasnog strijelca matirao Fejzića za 1:0. Samo 120 sekundi kasnije, pitanje pobjednika praktično je riješeno.

Ćorluka je centrirao s desne strane, a Bilbija se samo naklonio i glavom je udvostručio prednost gostiju. Konačnih 3:0 postavio je ponovo Bilbija u 41. minuti kada je sigurno realizovao dosuđeni penal.

U nastavku je Tuzla City zaigrao nešto bolje, ali nisu mogli do povoljnijeg rezultata pred revanš.

U drugom susretu polufinala Kupa BiH na stadionu "Rođeni" u Mostaru od 20.30 sati sastaju se stari rivali, branilac naslova Velež i Željezničar.

Revaš susreti polufinala igrat će se 19. aprila, dok je finale na programu 17. maja 2023. godine na stadionu “Bilino polje” u Zenici.