Hrvatska vodi
109

Modrić promašio penal pa 30 sekundi kasnije postigao gol nakon kojeg je zaplakao

H. H.
Hrvatska je povela u 55. minuti protiv Italije 1:0, a strijelac je bio Luka Modrić koji je prethodno promašio penal.

Kapiten Hrvatskeu 54. minuti nije bio precizan s bijele tačke, tačnije Donnarumma je zaustavio njegov udarac sa jedanaest metara.

Promašeni penal Modrića pogledajte ovdje.

Ipak, u nastavku akcije, samo 30 sekundi kasnije Modrić se iskupio. Budimir je glavom šutirao, Donnarumma odbranio, a lopta se odbila do Modrića koji je poslao u mrežu za 1:0, nakon čega nije mogao skiti emocije..

Gol pogledajte ovdje.

Ovim golom, Luka Modrić je postao najstariji strijelac u historiji Evropskog prvenstva sa 38 godina i 289 dana, nadmašivši Austrijanca Ivicu Vastića koji se na Euru 2008. godine upisao u listu strijelaca sa 38 godina i 257 dana.

Ukoliko ovako ostane do kraja, dalje ide Hrvatska, dok će Italija najvjerovatnije biti eliminisana.