Dijamant ušao s klupe
151

Mourinho odmarao Džeku za veliki derbi, Fenerbahče rutinski pobijedio

N. M.
Nogometaši Fenerbahčea su danas u 5. kolu turske Superlige savladali Kasimpašu na gostujućem terenu, a rezultat je bio 2:0 u korist istanbulskog tima.

Danas se u startnoj postavi Fenerbahčea nije našao kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko, kojeg je Jose Mourinho odmarao nakon nastupa za Zmajeve kako bi bio što spremniji za veliki derbi protiv Galatasaraya u narednom kolu.

Džeko je utakmicu počeo s klupe, a priliku za igru dobio je u posljednjih pola sata susreta.

Pitanje pobjednika je Fener danas riješio s dva gola u prvom poluvremenu, a postizali su ih Allan Saint-Maximin u 22. i Dušan Tadić iz penala u 39. minuti meča.

Džeko je u 63. minuti na terenu zamijenio marokanskog napadača Youssefa En-Nesyrija, a do kraja meča se nije uspio upisati u strijelce.

U timu Kasimpaše je danas Haris Hajradinović bio starter, a teren je napustio u 66. minuti utakmice.

Fener je barem privremeno preuzeo vrh tabele Superlige sa 13 bodova iz pet mečeva, a drugoplasirani Galatasaray ima bod manje uz utakmicu zaostatka.