Fenomenalna reakcija
270

Najbolji potez finala Eura: Pogledajte kako je Olmo u 90. minuti spriječio čist gol i donio titulu Španiji

E. B.
Španija je sinoć pobijedila Englesku u finalu Eura rezultatom 2:1, no susret je mogao vrlo lako otići u produžetke da čudesni Dani Olmo u 90. minuti nije spriječio čist gol za 2:2.

U 90. minuti Englezi su gubili sa 2:1 i bacili su sve karte u napad. Dobili su korner koji je izveo Cole Palmer, Declan Rice je sjajno šutirao glavom, no Unai Simon je odbranio njegov udarac.

Lopta se odbila do Marca Guehija koji je imao naizgled lagan zadatak ubaciti loptu u mrežu, šutirao je glavom ali je na samoj gol-liniji Dani Olmo glavom zaustavio njegov udarac i spriječio čist gol za 2:2.

U nastavku akcije glavom je ponovo pokušao Rice, no nije bio precizan i na taj način je propala najbolja šansa za Engleze da odvedu susret u produžetke.

Podsjetimo, Španija je sinoć su u finalu Eura pobijedila sa 2:1 golovima Nice Williamsa u 47. i Mikela Oyarzabala u 87. minuti, dok je za Englesku jedini gol postigao Cole Palmer u 73. minuti.