38

Nesvakidašnji okršaj klupskih saigrača u duelu reprezentacija: Zašto to nisi radio u klubu?

D. P.
Weghorst i Roberts su saigrači u klubu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Nizozemske sinoć su u drugom kolu Lige nacija savladali Vels na gostovanju rezultatom 2:1, a duel je obilježila scena iz same završnice.

Napadač Burnleya Wout Weghorst postigao je gol u četvrtoj minuti nadoknade susreta za pobjedu Nizozemske rezultatom 2:1. Uslijedilo je veliko slavlje gostiju.

Međutim, kada su se Nizozemci smirili, Weghorstu je prišao njegov saigrač iz Burnleya Connor Roberts koji je odigrao svih 90 minuta u dresu Velsa.

Nimalo prijatnim tonom obratio se svom saigraču i upitao ga: "Zašto to nisi radio za Burnley?".

Weghorst je odgurnuo svog saigrača iz kluba i poručio mu da ovaj pogodak nema ništa s tim gdje on igra.

Inače, od Weghorsta su mnogi više očekivali nakon što je iz Wolfsburga tokom zime prešao u Burnley. Njegov tim je ispao nakon vrlo lijepe višegodišnje epizode u Premier ligi.