Draž Premiershipa
0

Noćna mora na Goodisonu: Everton izgubio nakon što je vodio 2:0 do 87. minute

Detalj s utakmice (Foto: Bournemouth)
Nogometaši Bournemoutha pobijedili su na Goodison Parku u 3. kolu Premiershipa ekipu Evertona rezultatom 3:2 i to nakon nevjerovatnog preokreta u finišu utakmice.

Obje ekipe bile su rezervisane u prvom poluvremenu, izostale su prave prilike pa i nije čudo da se mreže nisu tresle.

Međutim, u samo 12 minuta igre u drugom poluvremenu Everton je došao do solidne prednosti od 2:0 golovima Keanea i Calvert-Lewina.

Mnogi su očekivali da će Everton mirno privesti meč kraju pogotovo kada se ušlo u samu završnicu meča, a probleme je nagovijestio Semenyo golom tri minute prije kraja regularnog dijela meča.

Uslijedila je sudijska nadoknada, a u drugoj minuti nadoknade Cook je izjednačio rezultat. Potpuni šok za domaće uslijedio je u šestoj minuti sudijske nadoknade kada Sinisterra pogađa za preokret i konačnih 3:2. Gol za pobjedu pogledajte ovdje.

Bournemouth je na sedmom mjestu Premiershipa sa pet osvojenih bodova u tri kola, dok je Everton zakucan na dno bez bodova.

U narednom kolu Everton gostuje Aston Villi, dok će Bournemouth dočekati Chelsea.