Premier liga
27

Novi potop Manchester Uniteda, bodove s Old Trafforda odnio je Tottenham

E. B.
Manchester United je nastavio sa očajnim partijama i u 6. kolu engleske Premier lige je na svom terenu poražen od Tottenhama rezultatom 3:0.

Tottenham je poveo već u 3. minuti pogotkom Brennana Johnsona, a da će Spursi odnijeti sva tri boda sa Old Trafforda bilo je jasno već u 42. minuti kada je crveni karton dobio Bruno Fernandes.

Fernandes se okliznuo i faulirao Jamesa Maddisona, a sudija Chris Kavanagh mu je pokazao put u svlačionicu. Mnogi misle da je Portugalac nepravedno dobio prvi crveni karton ikad u 242. utakmici u dresu Uniteda.

Tottenham je mirno priveo kraju utakmicu sa igračem manje postigavši još dva pogotka.

Najprije je Dejan Kuluševski u 47. minuti povisio na 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Dominic Solanke u 77. minuti susreta.

Totenhamu je to bila treća pobjeda, a Unitedu treći poraz u sezoni.

Manchester United - Tottenham 0:3 (Johnson 3', Kuluševski 47', Solanke 77')