30

Novi šok za Dinamo u prvenstvu Hrvatske, razbijeni su od Osijeka usred Zagreba

N. K.
Detalj s utakmice u Zagrebu (Foto: Luka Stanzl/Pixsell)
Nogometaši Osijeka pobijedili su na stadionu Maksimir u 11. kolu HNL-a ekipu Dinama rezultatom 4:2 pa su Modri tako vezali drugi uzastopni kiks u prvenstvu nakon remija sa Istrom.

Dobro je krenulo danas po Dinamo jer je Pjaca u 18. minuti doveo domaće u vodstvo. Ipak, do odlaska na odmor Osijek je preokrenuo golovima Jakupovića i Jurišića.

Već u šestoj minuti nastavka večeras raspoloženi Pjaca je pogodio za izjednačenje, ali je slavlje domaćih trajalo svega četiri minute jer je Hernani ponovo doveo Osijek u vodstvo.

Iako se očekivao žestok pritisak Dinama do kraja utakmice, on je izostao, kao i velike prilike pa je Osijek uspio zadržati vodstvo i ostvariti veliku pobjedu. Inače, minut prije kraja utakmice Osijek je došao i do četvrtog gola nakon što je Jakupović realizovao penal za konačnih 4:2 za goste.

Čitavu utakmicu za Osijek odigrao je reprezentativac BiH Nail Omerović koji je u 74. minuti dobio i žuti karton.

Dinamo je ostao na trećem mjestu HNL-a, dok je Osijek na petoj poziciji. U narednom kolu Dinamo gostuje Šibeniku, dok će Osijek dočekati Goricu.

Rezultat i strijelci:

Dinamo - Osijek 2:4 (Pjaca 18' 51' - Jakupović 22' 89' pen., Jurišić 40', Hernani 55')