Ponovo bez trijumfa
49

Očajan početak Milana s novim trenerom: Šampionske ambicije, a poraz od novajlije

D. P.
Milan ništa ne prikazuje na startu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Milana i nakon drugog kola u Seriji A su bez pobjede, a bolji od Rossonera večeras bili su igrači Parme rezultatom 2:1 na svom Enio Tardiniju.

Milan je u prvom kolu uspio osvojiti samo bod kući protiv Torina u debiju Paula Fonsece na klupi Rossonera. I tu su jedva došli do boda, a šta tek reći nakon poraza od Parme na gostovanju, ekipe koja je tek ušla u viši rang.

Nije moglo gore početi po Milan, koji je najavljivao šampionski pohod prije početka sezone sa Fonsecom. Već u drugoj minuti Dennis Man postiže gol za vodstvo čuvenih Mljekadžija.

Milan je napao do odlaska na odmor, ali je Parma imala bolje šanse nakon kontri. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Inicijativa Rossonera se isplatila u 66. minuti kada je Rafael Leao uradio sve sam i onda namjestio gol za poravnanje Christianu Pulišiću.

Kada se očekivalo da će Milan doći do preokreta nakon velike inicijative, Matteo Cancellieri je u 77. minuti pogodio za veliku pobjedu domaćina i četvrti bod Parme nakon dvije runde takmičenja. Milan ima samo jedan.