Liga nacija
356

Orlovi pali bez ispaljenog metka u Kopenhagenu: Danska uz dva fantastična gola pobijedila Srbiju

E. K.
Nogometna reprezentacija Danske je u drugom kolu grupe 4 Lige nacija pobijedila selekciju Srbije rezultatom 2:0.

Danska je povela u 36. minuti susreta i to poslije zaista fenomenalne akcije u kojoj je učestvovalo nekoliko domaćih igrača.

Na kraju je Yussuf Poulsen uposlio Alberta Gronbaeka kome nije bilo teško pogoditi za rezultat prvog dijela.

Akciju kod gola Gronbaeka pogledajte ovdje.

U 62. minuti susreta Danci su udvostručili prednost. Victor Kristiansen je ubacio loptu s lijeve strane, a Yussuf Poulsen škaricama matirao Rajkovića za 2:0.

Golčinu Poulsena pogledajte ovdje.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je Danska slavila drugi trijumf u Ligi nacija ove sezone.

Srbija je na trećem mjestu s bodom iz dva odigrana susreta, a u sljedećem kolu ih očekuje utakmica sa Švicarskom dok će Danska odmjeriti snage sa Španijom.