87

Osijek promašio čak četiri penala i ispao iz Evrope

Završen evropski put za Osijek (Foto: NK Osijek)
Nogometaši Osijeka eliminisani su večeras od Zire u Azerbejdžanu u trećem kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

U prvoj utakmici bilo je 1:1, večeras u revanšu 2:2, a budući da u dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka pucali su se penali.

Igrači Osijeka promašili su čak četiri od pet izvedenih jedanaesteraca, a tragičari s 11 metara bili su Pušić, Ademi, Pedro Lima i Mikolčić.

Domaći igrači su bili tek za jedan bolji tako što su realizovali dva od pet udarca s bijele tačke, što je bilo dovoljno za prolaz u play-off Konferencijske lige.

Inače, Osijek je u toku utakmice dva puta vodio, a sve je krenulo pogotkom Jugovića od 37. minuti. Potom je izjednačio Aliyev iz penala u 54. minuti.

Matković je devet minuta prije kraja susreta pogodio za novu prednost Osiječana, ali su to ispustili u 90. minutu kada je Volkovi izborio produžetke i kasnije penale.