Drugačiji format
47

Počela nova sezona Lige prvaka, Juventus slavio protiv PSV-a, Aston Villa razbila Young Boys

E. K.
Nova sezona Lige prvaka u novom formatu je započela večeras utakmicama u Torinu i Bernu, a pobjede su na kraju ostvarile ekipe Juventusa i Aston Ville.
Juventus je na svom terenu savladao ekipu PSV-a rezultatom 3:1 te tako na najbolji mogući način otvorio novu sezonu u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Sve je bilo riješeno u prvom dijelu kada su se u strijelce upisali Kenan Yildiz i Weston McKennie čime je postavljen rezultat prvog dijela da bi u nastavku još jednom pogodio Nicolas Gonzalez i tako potvrdio pobjedu Stare dame, a konačan rezultat je postavio Ismael Saibari u trećoj minuti sudijske nadoknade.

U drugoj utakmici u ovom terminu, Aston Villa je u Bernu savladala domaći Young Boys rezultatom 3:0, a golove za sastav iz Birminghama su postigli Youri Tielemans, Jacob Ramsey i Amadou Onana.