4:3 u izvođenju
196

Pogledajte dramatične penale na duelu Sarajeva i Aktobea, Rockov dva puta sjajno odbranio

E. B.
Nogometaši Sarajeva su se sinoć plasirali u drugo pretkolo Konferencijske lige nakon boljeg izvođenja penala protiv Kazahstanskog Aktobea.

Sarajevo je slavilo u prvom meču u Kazahstanu sa 1:0, a nakon 90 minuta na stadionu "Asim Ferhatović Hase" Aktobe je vodio sa 2:1, te se otišlo u produžetke.

U dodatnih 30 minuta obje ekipe su postigle po jedan pogodak, te se putnik u drugo pretkolo saznao nakon izvođenja penala.

Za Sarajevo su penale pogodili Mehmedović, Renan, Jularddžija i Duraković, dok je Anđušić promašio.

Na drugoj strani precizni su bili Tanžarikov, Jairo i Kasim, dok je golman Sarajeva Rockov odbranio penale Romeru i najvećoj zvijezdi Aktobea Samorodovu.

Sarajevo će u drugom pretkolu već naredne sedmice igrati protiv Spartaka iz Trnave (Slovačka). Prvi duel igra se na Koševu 25. jula, a revanš sedam dana kasnije u Slovačkoj.