Eliminacija iz KL
0

Pogledajte kako je Radnički Feđe Dudića poslije penal lutrije ispao iz Evrope

E. K.
Bosanskohercegovački trener Feđa Dudić nije uspio ostvariti plasman u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu sa svojim Radničkim iz Kragujevca.

Radnički je poražen poslije izvođenja kaznenih udaraca od crnogorskog Mornara i to poslije velike drame.

Došao je Radnički u Crnu Goru sa prednosti od 1:0 iz prvog susreta, no Chris Marlon Ondong-Mba je taj rezultat anulirao u 45. minuti prvog dijela da bi u 83. udvostručio prednost Mornara te se tada mislilo da je crnogorski predstavnik siguran putnik dalje.

Ipak, u osmoj minuti nadoknade, 18-godišnji Milan Aleksić postiže sjajan gol i odvodi utakmicu u produžetke.

Tamo nije bilo pogodaka te se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca gdje je prvo nogometaš domaćih Marko Đurišić bio neprecizan nakon čega su mu se revanširali Miloš Ristić i Slobodan Simović na drugoj strani.

Do kraja su svi igrači bili precizni sa jedanaest metara pa je Mornar poslije velike drame izbacio ekipu Feđe Dudića iz evropskih takmičenja.