Vrhunski pogodak
5

Pogledajte majstorije Šeška: Uzeo loptu, prošao četvoricu igrača i prebacio golmana

Trenutak kada je Šeško prebacio golmana (Foto: Screenshot)
Reprezentacija Slovenije sinoć je u drugom kolu grupe 3 Lige nacija B deklasirala Kazahstan rezultatom 3:0 uz hat-trick Benjamina Šeška.

Ekipa Matjaža Keka odigrala je veoma dobru utakmicu i sve je riješila već u prvom poluvremenu nakon što je Šeško pogodio u 23. i 28. minuti za 2:0. Napadač Leipziga dotukao ih je golom u 63. minuti te je tako došao do brojke od 14 pogodaka u 35 nastupa za Sloveniju.

U međuvremenu je pokazao koliko je raznovrstan igrač te da može zaprijetiti na brojne načine.

Naime, Šeško je kod prvog gola uzeo loptu na 40 metara od protivničkog golmana, potom prošao četvoricu Kazahstanaca te na kraju prebacio njihovog čuvara mreže.

Njegov sjajan gol pogledajte OVDJE.

Drugi gol je postigao nakon što je pokupio jedan otpadak i gurnuo loptu u mrežu, dok je treći zabio nakon visokog skoka u petercu.

Inače, Slovenija i Norveška dijele prvo mjesto u grupi 3 Lige B sa po četiri boda, dok Austrija i Kazahstan imaju po bod.