Kvalifikacije za SP
77

Portugal osvojio bod u Irskoj uoči ključnog okršaja sa Srbijom za mjesto na Mundijalu

D. P.
Ronaldo nije imao svoju noć u Dablinu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Portugala nisu uspjeli ostvariti trijumf na gostovanju Irskoj, a meč je završen bez golova.

Veliku dramu na kraju imamo u grupi A gdje se nalazi i Srbija. Naše komšije su meč dočekale na prvom mjestu i nadale su se porazu Portugala.

No, iako je Portugal stigao s epitetom velikog favorita u Dablin, na kraju nije uspio doći do trijumfa, ali jeste preuzeo prvo mjesto zbog bolje gol-razlike nad Srbijom.

U prvom dijelu veliku priliku za goste propustio je Andre Silva, a onda su gosti tražili penal u 27. minuti zbog igranja rukom. Ipak, arbitar se nije oglasio.

U nastavku susreta Portugal je pokušao doći do trijumfa. Veliku šansu u 67. minuti propustio je Cristiano Ronaldo.

Kada su gosti krenuli ofanzivno ka golu Irske, prekinuo ih je crveni karton za Pepea u 82. minuti. Na kraju, gosti su uspjeli sačuvati bitan bod i uoči meča sa Srbijom čuvaju prvo mjesto zbog bolje gol-razlike.

U ostalim mečevima Njemačka je rezultatom 9:0 savladala Lihtenštajn, dok je do bitnog trijumfa stigla Španija na gostovanju Grčkoj rezultatom 1:0.