112

Potter doživio prvi poraz na klupi Chelseaja, deklasirao ga njegov bivši klub

E. B.
Brighton - Chelsea (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Chelseaja su doživjeli poraz na gostovanju kod Brightona rezultatom 4:1 u 14. kolu engleskog Premiershipa.

Trener Chelseaja Graham Potter je tako u desetoj utakmici na klupi Plavaca doživio prvi poraz, a razbila ga je njegova bivša ekipa iz kojeje i došao u londonski klub.

U 5. minuti Trossard je doveo Brighton u vodstvo, a potom su Loftus-Cheek i Chalobah u 14. i 42. minuti postigli autogolove za 3:0. Ovo je bio prvi put u historiji Premiershipa da jedna ekipa postigne dva autogola u poluvremenu.

Havertz je u 48. minuti pogodio glavom za 3:1 i činilo se da bi se Chelsea mogao vratiti u igru, no od preokreta nije bilo ništa, a Gross je u 90+2. minuti postavio konačnih 4:1.

Ono što nije pošlo za rukom Chelseaju pošlo je Tottenhamu na gostovanju kod Bournemoutha. Bournemouth je vodio s 2:0 pogocima Moorea u 22. i 50. minuti, no Sessegnon u 57., Davies u 73. i Bentancur u 90+2. minuti su pogodili za konačnih 3:2 za Spurse.