Prijateljski susret
116

Prekid zbog munja na duelu Barcelona - Real (2:1) trajao sat, Modrić uvjeravao sudiju da se može igrati

E. B.
Luka Modrić (Foto: EPA-EFE)
Barcelona je pobijedila Real Madrid rezultatom 2:1 u prijateljskom duelu u East Rutherfordu, u sklopu pripremne turneje obje ekipe po Sjedinjenim Američkim Državama.

Pau Victor je doveo Barcu u vodstvo u 42. minuti, a potom je u 54. pogodio i za 2:0.

Konačnih 2:1 postavio je Nico Paz nakon odličnog ubačaja Arde Gülera iz kornera.

No, ono što je posebno zanimljivo je da je utakmica prekinuta duže od jednog sata, i to već u 12. minuti zbog munja.

Sudija je, kada je čuo grmljavinu, odlučio poslati nogometaše u svlačionicu, a kapiten Reala Luka Modrić mu se žestoko usprotivio.

[TWITTER]1819875964001956206[/TWITTER]

Modrić je zahtijevao od sudija da se utakmica ne prekida, uvjeravao ga je da se ništa neće dogoditi, no na kraju mu nije promijenio mišljenje i morao je sa ostalim saigračima otići u svlačionicu.