Serie A
79

Raspucani Milan pobijedio Veneziju i preuzeo lidersku poziciju u Italiji

Venezia - Milan (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Milana upisala je sigurnu pobjedu protiv Venezije u gostima u prvom meču nedjeljnog programa 21. kola italijanske Serije A rezultatom 3:0 čime su Rossoneri barem nakratko preuzeli prvu poziciju od Intera.

Da Milan neće imati većih problema u ovom susretu pobrinuli su se Leao i Ibrahimović već u drugoj minuti. Leao je probio po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac domaćeg tima, a na pravom mjestu bio je Ibrahimović kojem nije bilo teško da postigne gol sa svega nekoliko metara i loptu pošalje u praznu mrežu.

Bio je to njegov osmi gol u ovoj sezoni, a pored toga ima i dvije asistencije.
Pitanje pobjednika Milan je riješio u drugom poluvremenu, tačnije za samo deset minuta. Prvo je Leao upisao drugu asistenciju, ovaj put za Hernandeza koji u 48. minuti pogaađa za 2:0, da bi isti igrač u 59. minuti realizovao penal i tako osigurao tri boda svom timu.

Bh. nogometaš Rade Krunić nije igrao u ovom meču i svih 90 minuta odgledao je s klupe za rezervne igrače.

Milan je ovom pobjedom došao do brojke od 48 bodov, dva više od Intera koji ima dvije utakmice manje. Neroazzurri će večeras igrati protiv Lazija na svom terenu.