25

Razigrani Čelik razbio Jedinstvo na Bilinom polju za prvo mjesto na tabeli

H. H.
Detalji s utakmice između Čelika i Jednitsva (Foto: NK Čelik)
Nogometaši Čelika pobijedili su na Bilinom polju ekipu Jedinstva rezultatom 4:1 u okviru 2. kola Prve lige FBiH.

Zeničani su tako zadržali makisimalan učinak nakon dvije uvodne utakmice nove sezone koje su igrali na svom terenu, a i ovoga puta tribine su bile solidno popunjenje pred oko 4.000 gledalaca.

Međuseljac je već u 16. minuti pogodio za vodstvo Čelika, a Jedinstvo je izjednačilo deset minuta kasnije izvanrednim pogotkom Hadžikadunića iz slobodnog udarca.

Radost gostiju trajala je kratko, jer je Smajlović već u 30. minuti vratio vodstvo Zeničanima 2:1.

U nastavku se igralo mirnije, a pitanje pobjednika riješeno je u drugom poluvremenu. Prvo je Hadrović u 58. minuti postigao autogol za 3:1, a konačnan rezultat 4:1 postavio je Međuseljac svojim drugim golom u 78. minuti.