Katastrofalan start
0

Real Madrid doživio i drugi neuspjeh u Primeri, Mbappe još jednom ostao bez gola

E. K.
Real Madrid je u trećem kolu Primere remizirao s Las Palmasom, bilo je 1:1.

To je bio drugi ovosezonski neuspjeh Kraljeva u trećem kolu španskog šampionata, a francuski napadač Kylian Mbappe je ponovo ostao bez postignutog pogotka.

Las Palmas je poveo u petoj minuti susreta preko Alberta Moleira koji je pogodio nakon asistencije Olivera McBurniea da bi sam McBurnie bio u prilici pet minuta kasnije, no Thibaut Courtois je zaustavio njegov udarac.

Do kraja prvog dijela Real je imao prilike preko Valverdea i Rudigera koje nije iskoristio pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za domaće.

U nastavku je Mbappe zaprijetio golu Cillessena, ali je nizozemski golman sjajno zaustavio njegov udarac da bi u 69. dosuđen penal za Real nakon igranja rukom Alexa Suareza. Siguran realizator najstrožije kazne je bio Vinicius Junior koji je pogodio za izjednačenje rezultata.

Domaćin je u 88. minuti postigao gol koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije pa je susret okončan rezultatom 1:1.

U sljedećem kolu će Las Palmas gostovati kod Alavesa dok će Real Madrid na svom terenu ugostiti Betis.